Mesafeli Satış Sözleşmesi

Mesafeli satış sözleşmesi ALIŞVERİŞ ADASI ’nın sahibi olduğu web siteleri üzerinden sunduğu ürün ve hizmetlerden faydalanabilmek ve ürün satın alabilmek için gereken kuralları içermektedir.

Web sitelerimiz üzerinden üye kaydı oluşturulması sözleşmeleri okuduğunuz, içeriklerini anladığınız, hükümlerini kabul ettiğiniz ve onayladığınız anlamına gelmekte olup üyelik kaydının yapılması ile bu durumu kabul edip onaylamış ve beyan etmiş olursunuz. Bu durumu kabul etmiyorsanız siteye üyelik kaydı oluşturmamanız gerekmektedir.

MADDE 1- TARAFLAR

1.A- Firma & E-Ticaret Site Sahibi:

ALIŞVERİŞ ADASI -

1.B -Müşteri

Ürünü satın alan gerçek ya da tüzel kişi.

MADDE 2- SÖZLEŞME KONUSU

İşbu sözleşmenin konusu, ALIŞVERİŞ ADASI ’nın sahibi olduğu web sitesi üzerinden gerçekleştirdiği e-ticaret hizmetinin işleyişine dair tarafların hak ve yükümlülüklerini kapsar.

MADDE 3- ALICININ BEYAN ve TAAHÜTLERİ

Alıcı, satışa konu mal ve hizmetlerin temel nitelikleri, satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat koşulları vb. satışa konu mal ve hizmet ile ilgili tüm ön bilgiler ve cayma hakkı konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal ve hizmeti sipariş verdiğini iş bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder.

Alıcı, sözleşme konusu mal ve hizmeti teslim almadan önce mutlaka kontrol etmelidir. Ambalajı yırtılmış, vb. şekilde hasar görmüş olduğunu düşündüğü mal ve hizmeti kargo şirketinden teslim almamalıdır. Alıcının mal ve hizmeti teslim alması mal ve hizmetin hasarsız ve sağlam olduğunun kabulü anlamına gelir. Mal ve hizmetin tesliminden sonra alıcı mal ve hizmet üzerinde yeniden satılabilmesine engel teşkil edecek bir kusur oluşturmuşsa mal ve hizmetin bedelini tazmin etmekle yükümlüdür.

MADDE 4- SATICININ BEYAN ve TAAHÜTLERİ

Satıcı, sözleşme konusu mal ve hizmetin sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun teslim edilmesinden sorumludur. Sözleşme konusu mal ve hizmet, alıcıdan başka bir gerçek veya tüzel kişiye teslim edilecek ise, teslim edilecek gerçek ve tüzel kişinin teslimatı kabul etmemesinden satıcı sorumlu tutulamaz.

MADDE 5- ÜRÜN ve HİZMETLERİN ÖZELLİKLERİ

Satıcı tarafından web sitesi üzerinden satılan ürün ve hizmetlerin cinsi, türü, miktarı, tüm vergiler dahil satış fiyatı web sitesi üzerinde belirtilmektedir. Ürünü tanıtmak için kullanılan ürün görselleri (fotoğrafları), satılan ürünün gerçek görüntüsünden farklı olabilir. Kullanılan fotoğraf ve ürün tanıtım metinleri genel tanıtım ve bilgilendirme amaçlıdır.

MADDE 6- TESLİMAT KOŞULLARI, MASRAFLARI ve İFASI

Web sitesi üzerinden alınmış olan ürünler, satıcının anlaşmış olduğu kargo firmaları ile alıcılara teslim edilir.

Teslimat masrafları alıcıya aittir. Satıcı belirli bir kampanya kapsamında belirli satış tutarı üzerinde yapılacak olan alışverişler için kargo bedelini üstlenebilir. Bu tip istisnai durumlarda teslimat masrafı satıcıya aittir.

Teslimat ürün stoklarının uygun olması ve mal bedelinin alıcı tarafından ödenmesi halinde gerçekleşir. Herhangi bir nedenle mal ve hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, satıcı mal ve hizmetin teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

MADDE 7- İPTAL, İADE ve DEĞİŞİM KOŞULLARI

Gıda maddeleri için TTK gereğince cayma hakkı bulunmamaktadır. Bununla birlikte ALIŞVERİŞ ADASI ’nın Üründen kaynaklanan ve/veya herhangi bir kusurdan dolayı yapacağınız iptal, iade ve değişimlerde; ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren 7 gün içerisinde info@alışverişadası.com e-posta adresine talebinizi iletmeniz gerekmektedir.İptal, iade ve değişim yapılabilmesi için belirtilen tarihte ilgili başvurunun yapılmış olma şartı vardır ve bu tarihten sonra yapılan talepler kabul edilmeyecektir. Taleplerin geçerli olabilmesi için satın alınmış olan ürünün kullanılmamış olması gerekmektedir. Talebiniz değerlendirildikten sonra iptal, iade ve değişim koşullarına uyumlu olup olmadığı tarafınıza e-posta gönderilerek bildirilir. Talebinizin uygun bulunması durumunda ürün veya ürünlerin tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir. Gönderece tüm ürünlerin kargo masrafları firmamıza aittir. Bunun için iade esnasında anlaşmalı kargo şirketimize ürünü “karşı ödemeli” olarak teslim etmeniz yeterlidir. Anlaşmalı kargo şirketimiz dışında bir kargo firması üzerinden gönderim yapılması durumunda oluşacak kargo masrafları alıcıya aittir.

İptal, iade ve değişim için tarafımıza ürünleri gönderirken mutlaka faturanın altında belirtilen ilgili bölümü doldurularak, faturanın da ürünler ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Vergiye tabi olan kurumsal şirketler düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderim yapmalıdır. İade faturası, ürün birim fiyatı + KDV olarak kesilmelidir.

Ürün değişimi yapılması durumunda değişim yapılacak ürünün tarafımıza ulaşmasını takiben yeni ürün alıcıya gönderilir ve bu işlem için kargo ücreti alıcıdan talep edilmez. Ürün iadesi yapılması durumunda ise ilgili ürünün satış tutarı alıcıya iade edilir. Alıcı ödeme yapılmasını istediği banka hesap bilgilerini satıcıya e-posta olarak bildirmekle yükümlüdür ve para iadesi online olarak alıcının hesabına en geç 5 iş günü içerisinde yapılır.

Ürün iadeleri ALIŞVERİŞ ADASI

----------------------------------------------- adresine yapılmalıdır.

MADDE 8- YETKİLİ MAHKEME

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Ankara Mahkemeleri yetkilidir.

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Veya Reset password